Romantyczny wyjazd tylko we dwoje? Sprawdź, gdzie pojechać

Romantyczny wyjazd we dwoje powinien przede wszystkim idealnie wpisywać się w preferencje pary, a jego program być dostosowany do długości pobytu. Nie mniej ważna jest lokalizacja – zaleca się, aby było klimatycznie i dość intymnie. W Polsce znajduje się wiele miejsc na taki wyjazd we dwoje. Zobacz, gdzie można pojechać!

Ponadczasowe góry

Trzy łańcuchy w Polsce, czyli Sudety, Karpaty oraz Góry Świętokrzyskie to co najmniej kilkanaście niezwykle atrakcyjnych pasm górskich, w których nie brakuje propozycji na romantyczny wyjazd. Na uwagę zasługują nie tylko te najbardziej znane miejscowości górskie, gdzie można natknąć się w sezonie na ogromne ilości turystów, ale warto również rozejrzeć się za wyjątkowymi miejscami znajdującymi się na obrzeżach tych ośrodków, które często wabią dobrą ceną i bardzo zróżnicowaną ofertą.

Jeśli robisz niespodziankę bliskiej osobie, to weź pod uwagę jej upodobania. Być może nie przepada ona za pobytem na turystycznych szlakach i dużo lepszy będzie dla niej błogi relaks, które zapewni SPA w górach. Jeśli jednak pragniecie ten czas spędzić aktywnie, to przeglądając bazę noclegową weź pod uwagę takie kwestie jak odległość od szlaków turystycznych, ofertę gastronomiczną czy możliwość wypożyczenia na przykład rowerów – wtedy bez problemu będziecie mogli spędzić czas we dwoje aktywnie podziwiając piękne górskie krajobrazy, a wieczorem wyjść do dobrej restauracji. Na taki wyjazd najlepiej przeznaczyć co najmniej kilka dni.

SPA w górach – pomysł na weekend we dwoje

Jeśli nie dysponujemy dużą ilością wolnego czasu, a romantyczny wyjazd ma zamknąć się w czasie dwóch lub trzech dni, to idealną propozycją będzie SPA w górach. Program takich krótkich wypadów jest bardzo różnorodny i nastawiony przede wszystkim na błogi relaks połączony z zabiegami pielęgnacyjnymi, relaksacyjnymi, a nawet leczniczymi – wszystko zależy od naszych upodobań. Takie ośrodki dysponują również dodatkowymi atrakcjami jak sauny, baseny, bardzo dobra kuchnia, możliwość degustacji lokalnych wyrobów, a nawet własne winiarnie. Są również zlokalizowane w atrakcyjnych pod względem przyrodniczym miejscach. Tutaj mamy przede wszystkim wypocząć, zrelaksować się i wspólnie spędzić czas. Charakter zabiegów sprzyja szczególnej bliskości z ukochaną osobą.

Zwiedzanie połączone z degustacją

Jeśli w rachubę wchodzi jeszcze mniej czasu, to na dwudniowy wyjazd świetnie sprawdzi się nie tylko SPA w górach, ale również wycieczka połączona ze zwiedzaniem oraz na przykład degustacją lokalnych produktów, regionalnej kuchni czy win. Wystarczy tylko wybrać preferowaną tematykę oraz miejsce, które chcielibyśmy zobaczyć. Taką wycieczkę można zarówno zaplanować samodzielnie, jak i zdać się na ofertę biur. Na liście powinny przede wszystkim znaleźć się wyjątkowe polskie miasta takie jak Kraków, Toruń, Gdańsk, Warszawa, Sandomierz, Poznań, Wrocław oraz każde inne, które przyciąga swoim szczególnym urokiem. Przed wyjazdem sprawdźmy dokładnie, co można tam zobaczyć i czy w tym czasie nie odbywają się tam jakieś interesujące targi czy imprezy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here