Majtki modelujące – kilka faktów, o których nie wiedziałaś

Majtki modelujące to część garderoby stosowana przez kobiety, aby ukryć niektóre mankamenty figury i podkreślić największe jej atuty. Istnieje wiele rodzajów majtek modelujących, które w zależności od rodzaju pomogą nam lepiej ukryć poszczególne problematyczne strefy na naszym ciele. Z tego artykułu dowiesz się między innymi, czy majtki modelujące są wytworem współczesnych czasów oraz spośród jakich rodzajów majtek możemy wybierać.

Majtki modelujące znane od tysiącleci

Jeżeli myślimy, że majtki modelujące to symbol naszych czasów, to niestety nie jest to prawdą. Archeolodzy odnaleźli liczne dowody na, że kobiety stosowały sukienki wyszczuplające już w starożytności. Nieco później, bo w średniowieczu coraz popularniejsze stawały się gorsety. Te były jednak nieco niewygodne, ponieważ wykonane z materiałów wykorzystywanych do produkcji zbroi.

Dopiero w XVIII w. na francuskich dworach zaczęto nosić gorsety uszyte z drogocennych tkanin. Kobiety z całej Europy, chcąc naśladować modę wylansowaną we Francji, zaczęły nosić gorsety, które miały im pomóc w osiągnięciu talii osy. Niestety nadmierne zaciskanie pasa, często kończyło się omdleniami dam.

Majtki modelujące zaczęto natomiast stosować dopiero w XX w. Jedną z najpopularniejszych miłośniczek tego typu bielizny była Marlin Monroe, która to swoją figurę zawdzięczała między innymi stosowaniu bielizny wyszczuplającej. Do dziś wiele modeli majtek modelujących nosi właśnie jej imię.

Majtki modelujące w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. W tym okresie należy szczególnie o siebie dbać i nieco zmienić dotychczasowe nawyki. Dotyczy to również noszenia bielizny wyszczuplającej. Kiedy dopuszczalne jest stosowanie biustonoszy modelujących, tak wszelkiego rodzaju majtki i gorsety w okresie ciąży należy sobie odpuścić. Ucisk brzucha, podbrzusza i okolic krocza może spowodować zasłabnięcia lub nawet powikłania ciąży. Dlatego noszenie majtek modelujących zostawmy sobie na czas po porodzie. Wtedy mogą się okazać wyjątkowo przydatne.

Rodzaje majtek wyszczuplających

W zależności od strefy, którą chcemy wyszczuplić lub nieco wyregulować, możemy zakupić różne rodzaje matek modelujących. Na rynku dostępne są między innymi majtki, z podwyższonym stanem i o krótkich nogawkach. Tego typu majtki są szczególnie polecane paniom, które chcą zadbać o szczupłą talię. Bielizna z podwyższonym stanem doskonale zstąpi gorset, podkreślając naszą talię. Majtki z podwyższonym stanem będą nieco bardziej elastyczne od tradycyjnych gorsetów, dzięki czemu będą mniej krępować ruchy i będą po prostu bardziej wygodne.

Innym rodzajem majtek wyszczuplających są majtki modelujące pośladki. Ich zadaniem jest nadanie odpowiedniego kształtu oraz podniesienie pośladków. Taka bielizna sprawdzi się doskonale pod dopasowane spodnie i sukienki, kiedy chcemy nieco uwydatnić i wyraźniej zarysować nasze pośladki.

Pośród majtek modelujących znajdziemy też takie, które pomogą nam wyszczuplić biodra i uda. Takie majtki szorty poznamy z łatwością po ich wydłużonych nogawkach. Dodatkowo ten rodzaj majtek posiada również podwyższony stan, dzięki czemu kompleksowo modeluje dolną część ciała.

Kto powiedział, że majtki wyszczuplające muszą być nudne? Poza standardowymi majtkami wyszczuplającymi na rynku można również zakupić nieco bardziej wyszukane modele. Bardzo ciekawą propozycją są np. majtki z podwyższonym stanem wykończone koronkowymi aplikacjami. Patrząc na nie naprawdę trudno uwierzyć, że spełniają również swoją wyszczuplającą rolę.

Nieco ekstrawaganckim pomysłem są np. majtki modelujące w formie stringów. Mają wszyty wysoki stan, który pomaga uwydatnić linię talii. Naszym zdaniem jest to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich miłośniczek stringów. Pozwala na wyszczuplenie talii bez konieczności rezygnacji ze swoich upodobań.

Majtki modelujące zaskakują swoją różnorodnością modeli i form. Jedno jest jednak pewne, każda kobieta pragnąca podkreślić swoje atuty powinna mieć przynajmniej jedną parę dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here