Ciekawe miejsca w Szczecinie i okolicach - sprawdź, co warto odwiedzić

Województwo zachodniopomorskie jest najbardziej na zachód wysuniętym województwem z dostępem do Morza Bałtyckiego oraz miastami, które są niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. Sprawdzą się nie tylko na dłuższy wakacyjny pobyt, ale również weekendowy wypad poza sezonem. Jednym z takich miast jest Szczecin oraz jego okolice – co warto odwiedzić?

Szczecin – niby nad morzem, ale jednak nie 

Samo miasto nie leży bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim, ale poprzez Odrę oraz Zalew Szczeciński ma zapewniony z nim bezpośredni kontakt. Dlatego też jest ważnym miejscem pod względem gospodarki morskiej. Zlokalizowany w nim port zatrudnia bardzo wielu ludzi i obsługuje statki z całego świata. Nie mniej istotna jest również historia tego miasta. Jego udokumentowane początki sięgają odległych czasów, jest więc miejscem z ciekawą historią, tradycją i wyjątkowymi zabytkami, o czym można się przekonać zatrzymując się tutaj na dłużej. I wielu turystów z tego korzysta. Miasto Szczecin hotele ma bardzo zróżnicowane, więc każdy znajdzie dla siebie odpowiedni apartament na krótszy lub dłuższy pobyt. 

Jesteś w Szczecinie? – To powinieneś zobaczyć – zabytki architektoniczne 

Znajduje się tutaj około 270 zabytków nieruchomych, a sam Szczecin umieszczony jest na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Co koniecznie trzeba zobaczyć? Jest to między innymi Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Baszta Siedmiu Płaszczy, Brama Portowa, Brama Królewska, Bazylika św. Jakuba oraz wiele byłych rezydencji, np. Pałac Pod Głowami czy Pałac Pod Globusem. Te zabytki architektoniczne w większości zlokalizowane są przy najważniejszych szlakach turystycznych. Natrafimy więc przy nich na bogatą i różnorodną ofertę gastronomiczną, noclegową (Szczecin hotele) oraz inne ciekawe atrakcje. 

Przyroda, punkty widokowe i miejsca zielone

Na terenie Szczecina, a także w bardzo bliskim sąsiedztwie znajduje się wiele atrakcyjnych pod względem przyrodniczym miejsc, które również warto zobaczyć. Są to, m.in. Park Kasprowicza oraz Park Żeromskiego, a także platforma widokowa Wodozbiór, Szczecińska Gubałówka czy Wielecka Góra. Będąc w Szczecinie nie można również odmówić sobie wizyty w porcie czy muzeach, choćby tym najbardziej znanym i niezwykle atrakcyjnym nie tylko dla dorosłych, ale również dzieci, czyli Muzeum Techniki i Komunikacji. To również świetne miejsce na spacery pięknymi bulwarami, gdzie zlokalizowane są także Szczecin hotele oraz restauracje, gdzie można spróbować potraw regionalnych z całego świata. 

Okolice Szczecina 

Nie można przede wszystkim pominąć niezwykłych pod względem przyrodniczym miejsc, które zlokalizowane są na terenie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”. Na uwagę zasługuje także przede wszystkim Jezioro Szmaragdowe, Puszcza Wkrzańska, a także oddalona około 70 km od Szczecina wyspa Wolin. Natomiast w okolicach Gryfina, a dokładnie Nowym Czarnowie, znajduje się rozsławiony już od dawna na wielu portalach społecznościowych, tzw. Krzywy Las. Zdeformowane i dziwacznie wygięte sosny robią niezwykłe wrażenie na odwiedzających to miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj