Jak wybrać odpowiedniego groomera i uszczęśliwić swojego psa?

Kochasz swojego psa i traktujesz go jak członka rodziny. Chcesz więc dla niego jak najlepiej – przede wszystkim, aby był zdrowy i zadbany. O to ostatnie postara się odpowiedni groomer. Tylko jak go wybrać, aby uszczęśliwić swojego psa? Przeczytaj.

Jak wybrać groomera? Pytaj o niego znajomych!

Poczta pantoflowa działa najlepiej, mimo że mamy XXI wiek i dostęp do nowinek technologicznych. Pytaj zatem znajomych z usług, jakiego groomera korzystają. Jeśli oni są zadowoleni z fryzury i pielęgnacji swoich psów, jest duża szansa na to, że i Ty będziesz. 

Nie zapomnij tylko o tym, że Twój pupil przed wizytą u psiego fryzjera powinien się wybiegać. Groomer z Wyszkowa ma salon zlokalizowany przy parku, więc przy okazji Twój ulubieniec może się tam wyszaleć. Straci trochę energii i nie będzie tak bardzo dokazywał, zmniejszy się także poziom jego stresu. Groomera wybieraj zatem z głową. 

Przyglądaj się psim fryzurom

Będąc na spacerze, na pewno zauważysz pięknie ostrzyżonych czworonogów. Jeśli któraś fryzura szczególnie zwróci Twoją uwagę, podpytaj właściciela, kto jest autorem tego dzieła. To świetny sposób, aby i Twój pupil zachwycał modnym wizerunkiem. 

Poszukaj opinii w sieci

Internet górą! To tam szukaj opinii o salonach groomerskich. W sieci na pewno znajdziesz ich sporo. Wielu psich fryzjerów ma swoje profile w mediach społecznościowych. To tam powinieneś zajrzeć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze groomera. Poprzeglądaj zdjęcia czworonogów przed i po wykonaniu usługi. Oczywiście skup się także na doświadczeniach osób, które skorzystały z konkretnego salonu. Im więcej tych pozytywnych, tym oczywiście lepiej. 

Postaw na profesjonalistę, który postępuje etycznie

Co to oznacza, że groomer postępuje etycznie? Przede wszystkim ma na celu dobro zwierzęcia. Groomer-profesjonalista odmówi wykonania usługi, gdyby miała ona być ze szkodą dla psa. Zwróć uwagę na to, czy psi fryzjer trymuje psy szorstkowłose oraz, czy zbyt krótko nie obcina sierści podczas upałów i mrozów. Myślisz, że takie kwestie to detale, którymi nie warto się przejmować? Jesteś w błędzie! Zależy Ci przecież na dobrostanie Twojego pupila – spraw więc, aby czuł się jak najbardziej komfortowo. 

Zwróć uwagę na doświadczenie

Zorientuj się, jak długo dany salon groomerski istnieje na rynku. Naturalnie groomer praktykujący kilkanaście lat, ma większe doświadczenie od tego, który dopiero zaczyna. Często jednak bywa tak, że młodsi stażem psi fryzjerzy mają lepsze wyczucie trendów i potrafią wyczarować urocze psie fryzury. Tymczasem starsi mogą powielać wyuczone schematy, nie idąc z duchem czasu. 

Zwróć uwagę na to, czy groomer ma szkolenia i certyfikaty. Oczywiście to nie one świadczą o jego zdolnościach, jednak warto wiedzieć, czy specjalista wciąż podnosi swoje kwalifikacje. 

W Polsce, aby otworzyć salon psiej piękności nie jest wymagany kurs groomerski. Jednak dla dobra swojego pupila, zdecyduj się na psiego fryzjera, który ma odpowiednie certyfikaty. 

Dobry groomer stale się doszkala, biorąc udział w kursach i seminariach. To ważny element kariery groomerskiej, ponieważ to właśnie na warsztatach psi fryzjer poznaje nowe techniki strzyżenia psów i uczy się, jak pielęgnować poszczególne rasy. A tych przecież nie brakuje, stale też powstają nowe. 

Wybierz psiego behawiorystę

Jeśli to tylko możliwe, wybierz groomera, który jest także psim behawiorystą lub po prostu interesuje się psią psychiką. To pozwoli prawidłowo odczytać sygnały wysyłane przez czworonoga i zminimalizować jego stres. Groomer musi sobie przecież radzić z wieloma sytuacjami – zdarzają się bowiem psy agresywne lub wręcz przeciwnie – zalęknione. Psi fryzjer w takiej sytuacji nie okaże swojego niezadowolenia i zniecierpliwienia, tylko zjedna sobie zwierzę spokojem i odpowiednim podejściem. 

W profesjonalnych salonach groomerskich organizowane są wizyty zapoznawcze, podczas których pies może się oswoić z nową osobą. Właściwego groomera poznasz po jego zachowaniu – po tym, jak czule przemawia do Twojego pupila, pieszczotliwie głaszcze go po głowie i częstuje smakołykiem. Szukaj właśnie takich psich fryzjerów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here