W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej to skuteczny sposób na pozbycie się włosków na bardzo długi czas. Wymaga on jednak odpowiedniego przygotowania skóry. W innym przypadku będzie nieskuteczny lub doprowadzi do poważnych konsekwencji. Co warto zrobić przed skorzystaniem z zabiegu depilacji laserowej? Jak się odpowiednio przygotować przed wizytą w salonie kosmetycznym?

Co zrobić przed zabiegiem depilacji laserowej? 

Do zabiegu depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. W ten sposób możesz być pewna, że usługa będzie skuteczna i nie spowoduje niepożądanych skutków. Wśród najczęstszych zaleceń przed skorzystaniem z zabiegu można wyróżnić:

  • nieopalanie się na co najmniej miesiąc przed depilacją laserową,
  • nieużywanie samoopalaczy na co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem,
  • niestosowanie peelingów chemicznych na 2 tygodnie przed zabiegiem,
  • odstawienie antybiotyków, antydepresantów lub innych leków fotouczulających na minimum tydzień przed zabiegiem,
  • niewyrywanie włosów na ciele na co najmniej 6 tygodni przed zabiegiem,
  • niestosowanie preparatów z retinolem, witaminą C lub kwasami owocowymi na tydzień przed depilacją.

Problemem może być również przyjmowanie konkretnych ziół. Chodzi głównie o dziurawiec oraz nagietek. Wizytę w salonie kosmetycznym oferującym depilację laserową warto zaplanować w taki sposób, by nie przypadła ona na czas miesiączki.

Przed umówieniem wizyty warto dodatkowo sprawdzić, jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Okazuje się bowiem, że niektóre choroby skóry czy przyjmowane leki działają negatywnie w połączeniu ze światłem lasera. Takich informacji na pewno udzielą Ci pracownicy salonu kosmetycznego Casolla w Poznaniu, gdzie można skorzystać z profesjonalnej depilacji laserowej.

Jak przygotować skórę do depilacji laserowej? 

Przed wzięciem udziału w zabiegu warto zapytać specjalistę o to, jak najlepiej przygotować skórę do zabiegu. Na ogół konieczne jest zgolenie włosów za pomocą zwykłej maszynki. Wystające części pod wpływem działania lasera mogłyby bowiem spowodować oparzenia. Nie powinno się też stosować peelingów i balsamów bezpośrednio przed zabiegiem. Na kilkanaście dni wcześniej warto jednak zadbać o to, by skóra nie była przesuszona i podrażniona. Ważne, żeby tłusta warstwa nie pozostała na niej w momencie przeprowadzania zabiegu.

Skóra powinna być czysta, pozbawiona warstwy kremu czy innych kosmetyków. Jeśli chcesz zastosować depilację laserową na twarzy, najlepiej oczyścić cerę w dokładny sposób i nie stosować żadnych dodatkowych preparatów pielęgnujących. Dzięki temu zabieg będzie w pełni skuteczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj