Sprawdzone sposoby na opadające kąciki ust

Opadające kąciki ust mogą sprawiać, że Twoja twarz ciągle wydaje się smutna. Dla wielu osób jest to ogromny kompleks wiążący się z pojawianiem pierwszych oznak starzenia. Z tego powodu liczne gabinety medycyny estetycznej oferują zabiegi pozwalające na poradzenie sobie z tym problemem. W jaki sposób można skutecznie pozbyć się opadających kącików ust?

Botoks i kwas hialuronowy 

Najpopularniejszym i najszybszym sposobem na poradzenie sobie z opadającymi kącikami ust jest wstrzyknięcie botoksu lub kwasu hialuronowego. Wybór pomiędzy tymi preparatami powinien zależeć głównie od charakterystyki problemu i potrzeb danego pacjenta. Zarówno toksyna botulinowa, jak i kwas hialuronowy mają za zadanie spłycić zmarszczki i uelastycznić skórę. Warto jednak pamiętać, że takie zabiegi trzeba powtarzać, ponieważ są skuteczne jedynie przez kilka miesięcy.

– Botoks ma za zadanie relaksować mięsień odpowiedzialny za obniżanie kącików ust. Natomiast kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki powstałe w tym obszarze. Obecnie to zdecydowanie najskuteczniejsze sposoby na poradzenie sobie z problemem, jakim są opadające kąciki ust. Inne metody to jedynie profilaktyka – tłumaczy specjalistka z gabinetu Face Med w Warszawie oferującego m.in. wstrzykiwanie botoksu i kwasu hialuronowego.

Opadanie kącików ust ma ścisły związek z mięśniami, stąd tak duża skuteczność toksyny botulinowej. Istnieją również sposoby na poprawienie wytrzymałości tego fragmentu twarzy. Z tego powodu w sytuacji, gdy nie masz jeszcze opadających kącików ust, ale chcesz im zapobiegać, możesz wykorzystać kilka innych metod.

Inne sposoby 

Istnieją również inne sposoby na pozbycie się opadających kącików ust, jednak nie działają one tak szybko jak zastosowanie toksyny botulinowej czy kwasu hialuronowego. Mowa tu o ćwiczeniach mięśni twarzy. Wprowadzenie takich czynności do planu swojego dnia pozwala na wzmocnienie tego obszaru, zapobiegając pojawianiu się opadających kącików, które wynikają zwykle ze zmniejszającej się jędrności skóry i słabnących mięśni.

Niektóre osoby decydują się też na wspomaganie ćwiczeń masażami. W tym celu konieczne jest jednak skonsultowanie się z osobą, która ma odpowiednią wiedzę i może pomóc w prawidłowym stymulowaniu mięśni w tak delikatnym miejscu, jakim jest twarz.

Warto również stosować odpowiednie kosmetyki. W ten sposób można znacznie opóźnić moment, w którym na Twojej twarzy zaczną pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. Takie praktyki warto zacząć już po 20 roku życia i kontynuować je przez kolejne lata. W przyszłości decyzja ta na pewno okaże się opłacalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj