Slow life - nowy sposób życia

Coraz częściej w przestrzeni medialnej można spotkać się z pojęciem slow life. Co to właściwie jest? Slow life można rozumieć jako życie bez zamieszania, w ładzie z naturą i samym sobą. We współczesnym pędzie, gdzie ludzie ciągle czują się zmęczeni, obojętni i gonią za czymś co nie ma znaczącej istoty, zwolnienie tempa niesie za sobą wiele korzyści. Coraz więcej osób przełącza przycisk „fast” na „slow”. setki z nich nakreśla, że po wprowadzonych zmianach, czują się wolni, spełnieni i po prostu szczęśliwi. Przyjrzyjmy się z bliska bytowaniu w stylu slow life.

Warto ograniczyć korzystanie z telewizji i internetu

Slow life zobligowuje odciąć się od „używek” współczesnego świata. Telewizja, telefon czy sam Internet jest pochłaniaczem czasu, ale również miejscem, gdzie jesteśmy atakowani mnóstwem informacji, które zbytnio obarczają ludzki umysł. ogromna dawka złych wiadomości obarcza nas psychiczne, więc zredukowanie ich napływu staje się lekarstwem na radosne życie. Minimalizm jest zharmonizowany z życiem slow life, ogrom niepotrzebnych przedmiotów tworzy nieporządek w naszym przybytku i głowie. Osoby żyjący w toku slow life wybierają rzeczy z naturalnych materiałów. robią wszystko, aby nie krzywdzić naturze. składniki którym się żywią jest jak najmniej przetworzone, a bardzo chętnie przyrządzają sami, a nawet pieką pieczywo czy przygotowują domowe przetwory na zimę.

Trzeba mieć czas dla siebie

Slow life to życie tu i teraz, to podejście na podziwianie każdej chwili spędzonej na tym świecie. Takie osoby zmierzają do wytypowanych pragnień, nie raczą się bzdurami i błahostkami, skupiają się na realizacji celów. Oprócz tego doceniają chwile dla siebie i intencjonalnie w tym uczestniczą, są dalecy od biernej codziennej rutyny. odnajdują się w pomocy dla innych, wolontariat nie jest im obcy. Bogactwo w sensie materialnym jest dla nich bezsensowne, nie dopatrują się znaczącej wartości w nieżywych przedmiotach. Dostrzegają fantastyczność tego świata i doceniają każdy dzień – carpie diem. Nigdzie się nie śpieszą, poranna kawa staje się swoistym rytuałem. Obca jest im praca w korporacji, która zawsze zajmuje większość doby. Bardzo prawie zawsze specjalizują się rozkręcaniem własnej działalności gospodarczej, która bardzo często jest ich ogromna pasją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here