Osocze bogatopłytkowe

Coraz większa liczba osób interesuje się zabiegami mającymi na celu spływanie lub usuwanie zmarszczek powstałych na twarzy, w okolicach dekoltu i szyi. Jedną z metod uznawanych za nowatorskie jest redukcja zmarszczek za pomocą terapii osoczem bogatopłytkowym. Potocznie zabieg ten nazywany jest w środowisku medycyny estetycznej liftingiem wampirzym. Metoda ta wzbudza zainteresowanie przede wszystkich tych osób, które obawiają się efektu nadmiernego naciągnięcia skóry pod wpływem wstrzykiwania botoksu celem zredukowania zmarszczek. W związku z tym, że metoda ta staje się coraz bardziej popularna i gwarantuje zbawienne efekty, warto dowiedzieć się o niej nieco więcej.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Jest to zabieg medycyny estetycznej polegający na wykonaniu serii wstrzyknięć w wybraną przez pacjenta część skóry. Głównym celem takiej terapii jest uczynienie skóry bardziej jędrnej, elastycznej, jej odżywienie i rewitalizacja. Innowacją jest fakt, że do przygotowania preparatu wykorzystuje się krew osoby, która ma zostać poddana zabiegowi. Do preparatu zostają dodane zwiększone ilości czynników wzrostu i płytek krwi, co gwarantuje wzmożone procesy regeneracyjne skóry. Należy pamiętać, że takim zabiegom należy poddawać się tylko w sprawdzonych miejscach pod okiem profesjonalistów. Każda wizyta zaczyna się od przeprowadzenia konsultacji, omówienia zabiegu, jego efektów, a także przeprowadzenia wywiadu, dzięki któremu będzie można wykluczyć istnienie czynników uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu.

Ile kosztuje osocze bogatopłytkowe?

Cena zabiegu, jeśli porównamy je w różnych zakładach medycyny estetycznej waha się od 600 do 2500 złotych, co będzie zależne od miejsca, wielkości powierzchni a także nasilenia zmarszczek poddawanych zabiegowi. Polecamy zapoznać się z ofertą gabinetu Medeste Clinic osocze bogatopłytkowe we Wrocławiu – profesjonalne podejście i atrakcyjne ceny.

Jak przebiega zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Zanim nastąpi przeprowadzenie zabiegu, od pacjenta zostaje pobrane około 8ml krwi, z którego następnie zostają oddzielone erytrocyty od osocza. Sam zabieg przy użyciu osocza wysokobiałkowego zostaje wykonany na zasadzie wolumetrii lub mezoterapii. Terapia tą metodą skierowana zostaje do wszystkich kobiet, które chcą zniwelować zmarszczki, a także osób, które borykają się na co dzień z bólem stawów. Zabieg ten może zostać uznany także za rewelacyjną alternatywę dla tych, którzy nie tolerują botoksu bądź chcą uzyskać bardziej naturalny efekt niż daje wstrzykiwanie botoksu. Przy użyciu osocza, najczęściej zostają usuwane zmarszczki zlokalizowane w takich okolicach jak oczy, policzki, usta, nos, szyja czy dekolt.

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia

Warto wspomnieć, że osocze bogatopłytkowe może zostać wstrzyknięte także osobom, które borykają się ze zjawiskiem łysienia, ponieważ terapia pobudza proces wzrostu włosów. Z tych funkcji zabiegu korzystają przede wszystkim panowie. Dużym atutem wspomnianego zabiegu jest fakt, że efekty widoczne są natychmiast po jego przeprowadzeniu. Zmarszczki znikają już po jednym zastosowaniu osocza. Skóra staje się bardziej nawilżona i jędrna, pobudzona do intensywnej regeneracji. Efektem zabiegu usuwania zmarszczek przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego będzie można cieszyć się około pół roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj