Lavazza - krótki tekst o dobrej kawie

Lavazza jest przodującym producentem kawy we Włoszech. Ale ta marka znana jest nie tylko na Półwyspie Apenińskim. Kawa Lavazza produkowana od 1985 roku jest znana i lubiana na całym świecie.

Bogaty wybór kawy

Asortyment firmy obejmuje praktycznie wszystkie rodzaje kawy i espresso z całego świata. Wśród nich znajdują się ziarna kawy z Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, Azji i Afryki. 

Lavazza oferuje szeroką gamę kaw w całych ziaren, w tym Lavazza Super Crema i Lavazza Crema Aroma. Dodatkowo dostępna jest kawa mielona oraz kapsułki z kawą, dzięki czemu każdy amator kawy znajdzie coś dla siebie. 

Rodzinna kawa 

Kawa Lavazza została założona przez Luigiego Lavazzę w 1895 roku. Lavazza kupił mały sklep spożywczy w Turynie na północy Włoch. To właśnie tutaj rozpoczęła działalność firma, która jest znana na całym świecie. Pan Luigi sam wybierał ziarna kawy, które prażył i mieszał według własnych receptur. Odpowiadając na życzenia klientów, rozwinął swój mały sklep oraz pogłębił zainteresowanie i talent do palenia kawy. 

 Już w 1910 roku firma rozszerzyła się o sprzedaż hurtową sprzedaży, a do firmy dołączyli trzej synowie Luigiego. W 1927 roku niewielki sklep spożywczy został przekształcony w znane nam dzisiaj Luigi Lavazza. W 1936 roku Luigi Lavazza przeszedł na emeryturę i zostawił firmę swoim synom.

Pasja i kawa

Z pokolenia na pokolenie rodzina poświęciła swoją energię i pasję kawie. Lavazza jest dziś własnością czwartego pokolenia i nadal znajduje się w Turynie. Jako palarnia kawy, Lavazza jest siódmą co do wielkości na świecie i głównym liderem rynku we Włoszech z ponad 47% udziałem w rynku. Lavazza rozwijała swoje mieszanki kaw przez lata, dzięki czemu dziś każdy znajdzie coś dla siebie. To historia jakości, smaku i innowacji, która rozpoczęła się w Turynie i rozprzestrzeniła się na resztę świata.

Idealne espresso 

Lavazza należy do grona ekspertów w dziedzinie mieszanek kaw. Dzięki ponad 100-letniemu doświadczeniu można mieć pewność, że doznania związane z kawą będą wspaniałe. 

Dziś pyszne espresso pijemy nie tylko w kawiarniach, ale także z automatów w biurach, w miejscach publicznych, na wynos oraz z automatycznych ekspresów do kawy w domu. W poszukiwaniu autentycznego włoskiego espresso? Nie trzeba szukać dalej niż Lavazza Gran Aroma Bar. Ta kawa premium jest wytwarzana z aromatycznych ziaren Arabiki, które są średnio palone do perfekcji, co daje filiżankę bogatej i aromatycznej kawy. Ta kawa jest wyjątkowo lubiana przez smakoszy kaw i wielokrotnie zwyciężała w testach. 

Sklep z kawą – sprawdź ofertę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj