Kominek zapachowy - co warto wiedzieć?

W aromaterapii używa się różnych gadżetów. Jednym z nich jest tzw. kominek zapachowy. Dzięki niemu można się cieszyć naprawdę pięknymi i intensywnym zapachami. W kominkach tego typu zwykle wykorzystuje się specjalne granulki zapachowe, olejki lub woski. Warto zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat ich działania.

Czym jest kominek do aromaterapii?

Kominek do aromaterapii to bardzo prosty w obsłudze sprzęt ceramiczny, który pozwala w bezpieczny sposób korzystać z pachnących wyrobów. W górnej części kominka umieszcza się olejki lub woski, natomiast w dolnej podgrzewacze, które mają za zadanie roztopienie wosku czy też podgrzewanie olejków.

W sklepach można znaleźć dwa rodzaje kominków. Pierwsze z nich – manualne swoje działanie opierają właśnie na podgrzewaczach umieszczanych w dolnej części. Zwykle długość palenia się takiego podgrzewacz trwa do mniej więcej 6 godzin. Z kolei kominek elektryczny, które zamiast zwyczajnych podgrzewacz posiada specjalną żarówkę. Nie poleca się stosować w nich olejki.

Jak używa się kominka zapachowego?

Używanie kominka zapachowego jest bardzo proste. Tradycyjne modele jak już wspomniano wcześniej opierają swoje działanie o tealighty, które trzeba zapalić, a w górnej części wkropić kilka kropel olejku lub kawałeczek wosku. Po kilku chwilach można się cieszyć swoim ulubionym zapachem.

Aby kominki działały w odpowiedni sposób, potrzebne jest jeszcze nieco wody, którą trzeba wlać do górnej części urządzenia, a dopiero potem wkropić olejek.

Co wybrać wosk czy olejek zapachowy?

Jak wspomniano wcześniej w kominkach zapachowych można wykorzystywać zarówno olejki zapachowe jak i woski. Woski są mniej popularne, jednak dają naprawdę piękny aromat. Dużą zaletą jest także to, że nie trzeba go wymieniać przy każdym użyciu. Aby wymieć wosk, należy delikatnie podgrzać kominek zapachowy, aby materiał nie przywarł do ścian naczynia. Wybierając woski naturalne np. roślinne czy sojowe dodatkowo propaguje się rozwiązania bezpieczne dla środowiska.

Olejki zapachowe dostępne są w bardzo szerokiej gamie zapachowej. Co więcej możliwe jest także dobranie specjalnej kompozycji zgodnej że swoimi preferencjami. Olejki zapachowe dodatkowo wykazują działanie np. bakteriobójcze, uśmierzające ból głowy czy odświeżający powietrze.

Warto zdecydować się na zakup profesjonalnych kominków zapachowych. Dzięki nim można podnieść komfort przebywania w danym pomieszczeniu i cieszyć się ulubionymi zapachami, które z pewnością poprawią humor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here