Kabina prysznicowa – z brodzikiem czy bez?

Jedną z najważniejszych decyzji, jaką musimy podjąć, dobierając wyposażenie do łazienki, jest wybór między wanną a kabiną prysznicową. W dużych łazienkach bardzo często wykorzystuje się oba te elementy, w mniejszych jednak inwestorzy najczęściej stawiają na kabinę prysznicową. Obecnie najbardziej trendy są modele typu walk-in, czyli bez brodzika. W pewnych sytuacjach jednak może być on pomocny. Dlatego warto wiedzieć jakie wady i zalety mają oba te rozwiązania.

Kabina prysznicowa z brodzikiem

Kabina prysznicowa z brodzikiem pozwala na gromadzenie wody, na przykład na potrzeby ręcznego prania czy kąpieli dzieci. Z tego powodu, często takie modele wybierane są przez rodziców, których pociechy z jednej strony wyrosły z wanienki dla niemowląt, z drugiej zaś nie potrafią obsłużyć prysznica, a dodatkowo metraż łazienki jest zbyt mały, by wyposażyć ją w wannę. Kabiny prysznicowe z brodzikiem doceniają również właściciele psów, którzy po spacerze ze swoim pupilem, zwłaszcza w niekorzystnych warunkach pogodowych, są zmuszeni do wyczyszczenia mu łap lub wykąpania zwierzaka. 

Wysokie brodziki nie sprawdzają się jednak w łazienkach, z których korzystają osoby starsze i niepełnosprawne. W takim przypadku lepiej zdecydować się na wersję walk in. Jeżeli jednak ze względu na stan techniczny obiektu nie możemy zamontować w nim tego typu kabiny, wówczas możemy wybrać niski brodzik.

Kabina prysznicowa bez brodzika, czyli typu walk-in

Kabiny prysznicowe bez brodzika, czyli walk in są obecnie bardzo popularne i wykorzystywane zarówno w dużych, jak i niewielkich łazienkach. Mają wiele zalet. Przede wszystkim wnętrze bez brodzika jest większe i wygodniejsze. Z tego powodu pozbycie się masywnej kabiny często zwiększa ustawność pomieszczenia i pozwala zaoszczędzić sporo miejsca.

Dodatkowo natrysk typu walk-in można zamontować w dowolnym miejscu, a więc na przykład we wnęce. Bezprogowe wejście do kabiny docenią osoby starsze, niepełnosprawne, ale także rodzice małych dzieci czy właściciele czworonogów. Odpowiednio zaprojektowana kabina typu walk-in umożliwia wjazd pod prysznic wózkiem inwalidzkim.

Kabina prysznicowa bez brodzika jest doceniana przez inwestorów również ze względu na jej minimalizm i duże możliwości aranżacyjne łazienki. Tafla szkła oddzielająca natrysk od reszty wnętrza może być niemal niewidoczna, dzięki czemu znacznie łatwiej jest urządzić łazienkę w dowolnym klimacie, ponieważ brodzik nie wysuwa się na pierwszy plan i nie narzuca konkretnej aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here