Druk ulotek – jak wykorzystać ulotkę

Ulotka to druk, który ma charakter informacyjny, promocyjny albo propagandowy. Jest niewielkich rozmiarów i jest przeznaczona do szybkiego rozpowszechniania.

Ulotka jako samodzielne źródło informacji

Ulotka, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, może stanowić samodzielne źródło informacji. Na ulotce można umieścić informacje dotyczące produktu, wydarzenia, zjawiska. W tym wypadku ulotka będzie połączeniem treści wizualnych i tekstowych. Warto zadbać o jej wymiar estetyczny. Obrazki, ilustracje, kolory, czcionki powinny być ze sobą spójne. Każdy element znajdujący się na ulotce jest zarówno nośnikiem treści, jak i częścią przekazu wizualnego. W związku z tym, że ulotka ma niewielkie rozmiary, każdy element powinien zawierać jakąś informacje o tym, czego ulotka dotyczy. Celem takiej ulotki jest przekazanie wszystkich potrzebnych odbiorcy informacji albo przekonanie go do skorzystania z danej oferty.

Ulotka jako odnośnik

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował zmiany w każdym aspekcie naszego życia. Możliwość umieszczenia treści informacyjnych czy reklamowych w Internecie stwarza nowe perspektywy wykorzystania materiałów drukowanych. Ulotka nie musi być samodzielnym źródłem informacji, a może stanowić odnośnik do informacji, które zostały umieszczone na stronie internetowej albo w social mediach. W tym wypadku ulotka może być pozbawiona warstwy tekstowej i informacyjnej i stanowić estetyczną ilustrację. Wystarczy, że zostanie wzbogacona o kod QR albo inne dane dotyczące strony internetowej czy dowolnego miejsca, w którym można znaleźć więcej informacji. Celem takie ulotki jest zainteresowanie odbiorcy swoją formą wizualną, pozyskanie jego uwagi oraz przekierowanie do miejsca, w którym zamieszczone są potrzebne informacje. Ulotka bez treści informacyjnych może stanowić zaproszenie do swego rodzaju gry, w której odbiorca szuka informacji w ramach interaktywnej zabawy.

Druk ulotek

Choć druk ulotek jest dostępny niemal w każdej drukarni, to warto wybrać tę, która zrobi to profesjonalnie. To szczególnie ważne, w przypadku, gdy ulotka jest wyłącznie formą wizualną o charakterze estetycznym albo artystycznym. Dobrze zaprojektowana ulotka, wydrukowana na dobrej jakości papierze stanie się obiektem zainteresowań odbiorców. Druk ulotek jest możliwy na papierze o różnej gramaturze. Istnieje też możliwość uszlachetniania wydruków. Ulotkę można pokryć dodatkową warstwą folii (satynowej, matowej, błyszczącej), a także lakierem UV. Dzięki temu ulotka będzie odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz drobne zniszczenia mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj