Ile kosztuje nauka niemieckiego? Jak nie przepłacić za kurs niemieckiego? Czy inwestycja w kurs nam się opłaci? Czy dużo więcej mamy szansę otrzymać za znajomość tego języka? Próbujemy odpowiedzieć na to pytanie!

Na wstępie podajemy przedziały cenowe jakich należy się spodziewać zapisując się na kursy niemieckiego Warszawa stanowi rynek mocno konkurencyjny, więc to właśnie ona była miastem naszych badań. Liczby pochodzą z kilku szkół niemieckiego na terenie stolicy.

Podstawowy kurs niemieckiego w grupie 4-6 os.

Cena w przeliczeniu na jedną godzinę wynosi od 25 zł do nawet 60 zł. Cena rośnie wraz ze wzrostem poziomu grupy. Zazwyczaj też im większy pakiet godzin w obrębie kursu niemieckiego, tym cena za jedną godzinę jest bardziej rozsądna. Najwięcej szkół oferuje cenę ok 40 zł.  Porównując do korepetycji jest to oszczędność minimum 10-15 zł.

Kurs języka niemieckiego Warszawa – dla firm

Tutaj oferta jest bardzo złożona. Najczęściej szkoły proszą o maila w celu indywidualnej wyceny kursu dla firm. Najczęściej szkoły pojawiała się cena od 100 do 120 zł za 60 minut, ale z dojazdem do centrum. Trzeba się spodziewać cen niższych dla kursów w siedzibie szkoły jednak nie jest to prawdopodobnie najbardziej optymalne rozwiązanie dla przedsiębiorstw.

 Czy dużo więcej dostaniemy za znajomość języka niemieckiego?

Jako pierwsze trzeba powiedzieć, że znajomość niemieckiego otwiera nam nowe ścieżki awansu. Możemy przebranżowienia się. A co z pensją? W przypadku pracowników posługujących się językiem angielskim przynajmniej na poziomie B1/B2 z dodatkową znajomością języka niemieckiego na tym samym levelu, mediana płac wyniosła 7 000 PLN. Z kolei osoby, które poza średnio zaawansowaną znajomością języka angielskiego wykazywały biegłość w języku niemieckim uzyskiwały 8 000 PLN.

Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (OBW) przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2019 roku

Najlepszym pomysłem będzie pytanie pracodawcy na jaką podwyżkę możesz liczyć po przebyciu kursu języka niemieckiego. Wtedy wyraźnie możesz zobaczyć czy to Ci się opłaca – uwzględniając również koszt alternatywny Twojego czasu, czyli co mógłbyś wykonać zamiast uczenia się. Może okazać się, że jeśli nie jesteś „wybitnym lingwistą” i nauka niemieckiego zajmuje Ci za dużo czasu, lepiej poświęcić go na inne szkolenia, które również podniosą Twoje kwalifikacje.

Kurs języka niemieckiego Warszawa – jak wybrać?

Kiedy wiesz już, że nauka się zwraca, możesz rozsądnie wybrać dobry kurs niemieckiego. Zwłaszcza na rynku w Warszawie nie radzimy kierować się tylko ceną. Uwzględnij również koszt dojazdu oraz opinie o szkole. Popytaj znajomych. Jeśli decydujesz się na kurs niemieckiego online – oszczędzisz czas, ale będzie to od Ciebie wymagać więcej pracy. Wielu ludzi ceni sobie jednak tę formę. Kurs niemieckiego „mobilny” daje możliwość nauki na wakacjach!

Pamiętaj także, że nauka powinna być intensywna, dlatego albo poszukaj szkoły, która prowadzi intensywne kursy języka niemieckiego, albo sam wygospodaruj czas na naukę poza kursem.

Życzymy powodzenia w wyborze efektywnego dla Was kursu niemieckiego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj