Zielona herbata - właściwości zdrowotne

Głównym składnikiem napoju są liście herbaty chińskiej. Do sporządzenia naparu używa się tylko tych, które poddane zostały jedynie minimalnej oksydacji. Herbata ta wywodzi się z Chin, stamtąd rozpowszechniła się na obszar od Japonii po kraje Bliskiego Wschodu. Aktualnie zyskuje ona popularność na Zachodzie, gdzie najchętniej spożywana jest herbata czarna, będąca jednym z rodzajów herbaty zielonej. Jej typy różnią się od siebie w zależności od pory zbiorów, sposobu przetwarzania czy warunków, w jakich są uprawiane.

Zielona herbata – cechy i stosowanie

Jakie właściwości ma zielona herbata? Liście zielonej herbaty zawierają wiele minerałów i witamin. Są one źródłem między innymi cynku, żelaza, magnezu fluoru i potasu. Picie jej pomaga uzupełnić braki witamin Twojego organizmu, dostarczając mu witaminę C, E czy K. Zielona herbata to również polifenole, flawonoidy, garbniki, aminokwasy i antyoksydanty. Kilka ostatnich dziesięcioleci było okresem, w którym testowano ją na wiele sposobów. Testy medyczne miały za zadanie wykazać czy teoria mówiąca o jej korzystnym wpływie na zdrowie człowieka jest prawdziwa. Japończycy twierdzą, że potrafi ona pomóc w leczeniu ponad 50 schorzeń. Jej regularne spożywanie może skutkować znacznym obniżeniem Twojego poziomu złego cholesterolu, zmniejszeniem ryzyka udaru czy zawału, a także zredukowaniem szans na wystąpienie paradontozy, problemów z nadciśnieniem i miażdżycy. Zawarta w liściach, będąca odpowiednikiem kofeiny teina zmniejsza uczucie senności i pobudza organizm do działania. Nie tylko poprzez picie skorzystasz z pozytywnych cech tego produktu. Dokuczliwe zapalenie spojówek? Okład z zielonej herbaty może przynieść Ci ukojenie.

Zalety zielonej herbaty

Kolejnymi z jej zalet, o których warto wspomnieć, jest spowolnienie rozwoju demencji starczej, dobry wpływ na skórę, jak i wspomaganie układu odpornościowego. Wyróżnić można również fakt, że regularne picie zielonej herbaty ma działanie moczopędne, dzięki temu wypłukuje toksyny z organizmu. Oprócz tego możesz z niej skorzystać, jeżeli chcesz pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Przyśpiesza ona przemianę materii i zmniejsza apetyt. Podsumowując, zielona herbata to element, który warto wdrożyć do swojej diety. Z jej spożywania płynie masa korzyści dla Twojego zdrowia. Warto zainwestować w liście dobrej jakości, ponieważ to one zawierają najwięcej cennych składników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj