Wymieniamy posadzkę na tarasie

Samodzielna wymiana posadzki tarasowej to ambitne zadanie. Jeśli mamy niezbędne narzędzia, wiedzę i chęci do pracy nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjąć się tego wyzwania i zostać przysłowiowym „bohaterem w swoim domu”, a przy okazji zaoszczędzić trochę grosza. Jeśli jednak brakuje nam któregoś z wymienionych, lepiej nie ryzykować zniszczenia części materiału, a co za tym idzie zwiększenia kosztów i zatrudnić fachowców do realizacji tej poważnej misji.

Przygotowanie podłoża

Na początku musimy wybrać odpowiednią posadzkę, którą chcemy wyłożyć nasz taras. Największą popularnością ostatnio cieszą się płyty gumowe na taras, zwłaszcza o tej porze roku, gdy pogoda nie rozpieszcza. Zanim jednak zabierzemy się za układanie płyt, musimy odpowiednio przygotować teren. Pierwszy etap to wykopanie koryta i ułożenie poszczególnych warstw, po kolei tak, jak byśmy robili przekładaniec układamy piasek, włókninę, drenaż z kruszywa i beton z nawierconymi pionowymi kanalikami. Płyty możemy także układać na asfalcie, betonie lub na tłuczonym kamieniu. Tak przygotowane podłoże gwarantuje utrzymanie wszystkich parametrów bezpieczeństwa nowej nawierzchni.

Kreatywny montaż

Gdy podłoże już tylko czeka na nową nawierzchnię, możemy wybierać wśród szerokiej gamy kolorystycznej tj. 30 kolorów z palety RAL i czterech niezwykle eleganckich barw szarej, czarnej, czerwonej i zielonej. Warto w tym miejscu wspomnieć, że z powodzeniem możemy łączyć ze sobą płyty SBR i EPDM jest to świetne rozwiązanie zarówno pod względem estetycznym, jak i ekonomicznym. Maty gumowe na taras są stosunkowo łatwe w montażu, a przy wsparciu fachowych porad ekspertów możemy pokusić się o samodzielną instalację. Tym bardziej, że możemy tworzyć z nich wyjątkowe projekty. Dopuszczalne jest bowiem zarówno łączenie płyt o różnej kolorystyce, jak i różnej grubości. Można je też przycinać do wymaganych kształtów, a dzięki równym krawędziom i odpowiednio osadzonym kołkom, układać według własnego pomysłu.

Higieniczne użytkowanie

Poza szczególnymi walorami estetycznymi i przyjemną w dotyku strukturą, nawierzchnia gumowa zapewni nam bezpieczeństwo. Przede wszystkim zminimalizuje ryzyko poważnego uszkodzenia ciała podczas upadku czy uderzenia, ale też wytłumi hałas. Płyty gumowe antypoślizgowe mają bardzo wiele zalet, są wodoprzepuszczalne i bardzo higieniczne. Dzięki specjalnemu systemowi odwodnienia, na ich powierzchni nie zbiera się woda i nie tworzą się kałuże, czy związane z tym pasożyty pleśni etc. Ponadto wystarczy raz na jakiś czas spłukać je czystą wodą bez detergentów, aby utrzymać je w należytej czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj