Pokój dla niemowlaka - jak urządzić go najlepiej?

Dobrze urządzony pokój dla dziecka to przede wszystkim doskonałe miejsce do wypoczynku jak również zapewnienie maluszkowi bezpiecznego dorastania. Rodzice więc do urządzenia pokoju dla dziecka przywiązują wiele uwagi, starając się stworzyć jak najlepsze warunki. Jednym z ważniejszych elementów jest przede wszystkim dobór odpowiednich mebli. Szczególnie gdy chodzi o urządzenie pokoju dla niemowlaka wybór wszystkich elementów jest bardzo ważny.

Meble, które rosną

Przy wyborze mebli do pokoju niemowlaka rodzice często decydują się wybrać takie, które niejako rosną razem z dziećmi. Gdy na świat przychodzi maluszek jednym z ważniejszych mebli jest odpowiednio dobrane łóżeczko. Obecnie producenci mebli coraz częściej oferują takie, które wraz z wiekiem dziecka można modyfikować. Dzięki temu może służyć bez problemu nawet kilka lat, dostosowując się odpowiednio do wieku i wzrostu dziecka. Takie łóżka wprawdzie są nieco droższe niż zwykłe łóżeczko, ale biorąc pod uwagę brak konieczności zmiany łóżka po krótkim czasie koszty jego zakupu mogą być nawet niższe. Inne meble, które będą się znajdować w pokoju maluszka również można dopasować tak, aby wraz z wiekiem dziecka można je było modyfikować i dostosowywać do jego potrzeb.

Odpowiednie zabezpieczenie mebli

Pokój niemowlaka musi być dla dziecka przede wszystkim bezpieczny. Dlatego często rodzice wybierają modele, które mają lekko zaokrąglone krawędzie, co daje większą pewność tego, że maluszek nie zrobi sobie krzywdy, jak zacznie stawiać pierwsze kroki. Można także założyć na rogi mebli specjalne silikonowe ochraniacze, które bez problemu i bez uszkodzeń mebli można zdemontować, gdy już nie będą potrzebne. Aby meble przetrwały jak najdłużej, najlepiej wybierać te wykonane z jak najbardziej trwałych materiałów, co daje gwarancję ich długiego używania. Ponadto rodzice  zwracają również uwagę na to, jaka farba została zastosowana do pomalowania mebli, powinna bowiem posiadać odpowiednie atesty bezpieczeństwa dla dzieci.

 

Kolorystyka mebli i dodatki

Na rynku znaleźć można bardzo wiele kolorowych mebli, przeznaczonych do pokoju dziecięcego. Jednak rodzice często decydują się również na zakup mebli w jednolitym kolorze, które po pewnym czasie również doskonale będą się nadawały również do pokoju starszego dziecka. Wówczas bardzo często do nadania wnętrzom bardziej kolorowego charakteru stosuje się dodatki, takie jak na przykład dywany czy obrazy. Ich zaletą jest t, że w razie chęci zmiany wystroju pokoju wystarczy jedynie zmiana dodatków, co na pewno jest znacznie tańsze i szybsze niż zmiana całego umeblowania pokoju. Rodzice zgodnie przyznają, że do umeblowania pokoju dziecka przywiązują bardzo wiele uwagi. Przemyślany dobór wszystkich elementów pozwala bowiem korzystać z nich na długi czas, co sprawia że nie jest potrzebne wykonywanie co kilka lat remontów i wymiany mebli. Kwestia ta przekłada się również w bardzo dużym stopniu na oszczędność pieniędzy. warto zainwestować nieco więcej przy urządzaniu pokoju niemowlaka, aby potem nie ponosić kosztów wymiany wystroju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here