Otworzenie kwiaciarni – jak to zrobić i czy to się opłaca?

Jeżeli uwielbiasz kwiaty i coraz częściej myślisz o założeniu własnego biznesu, koniecznie sprawdź jak założyć własną kwiaciarnię. Codzienna działalność zawodowa związana z kwiatami może wydawać się miłą perspektywą pracy. Niemniej musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę otwierając własną kwiaciarnię. Ponadto generowanie dochodów z prowadzenia własnej działalności to podstawowe oczekiwanie. Dlatego sprawdź, czy otworzenie własnej kwiaciarni jest opłacalne? Zapoznaj się z kluczem prowadzenia skutecznego biznesu. Wyjaśniamy, dlaczego kwiaciarnia może być doskonałym pomysłem!

Własna kwiaciarnia – jak ją otworzyć?

Na samym początku jak przy otwieraniu każdego innego biznesu, należy posiadać strategię. Jednak pierwszym praktycznym krokiem powinno być znalezienie odpowiedniego lokalu. Bardzo ważne, aby taki lokal posiadał zaplecze oraz przestrzeń do sprzedaży kwiatów. Lokalizacja lokalu to także ważny aspekt. Dlatego należy pamiętać, że jednym z lepszych miejsc na kwiaciarnie będą centra handlowe, większe osiedla bądź ruchliwe ulice.

Kluczowe będzie również posiadanie samochodu do przewożenia kwiatów. W tym przypadku można wybierać pomiędzy zakupem auta, bądź jego wypożyczeniem. Korzystanie z dostawców będzie wiązało się z comiesięcznymi kosztami stałymi, co szczególnie na początku nie będzie korzystne dla rozwoju biznesu. Dzięki posiadaniu własnego auta możemy sami korzystać we własnym zakresie z usług hurtowni florystycznej. Tym samym samochód tak samo jak lokal to podstawa do prowadzenia kwiaciarni!

Inwestycja w chłodnie to także bardzo ważny element. Pewnie niewielu planujących otworzenie własnej kwiaciarni zdaje sobie z tego sprawę. Jednak chłodnia we własnej kwiaciarni daje możliwość zachowania kwiatów w lepszej kondycji. Ponadto umożliwia gromadzenie zapasów, co przełoży się na zmniejszenie częstotliwości dojazdów na giełdy kwiatowe. Niemniej należy pamiętać, że własna chłodnia w kwiaciarni to możliwe rozwiązanie w momencie posiadania większego lokalu.

Własna kwiaciarnia – czy to się opłaca?

Powszechnie mówi się, że zakup kwiatów nigdy nie przestanie być modny. Ciężko się nie zgodzić, ponieważ kolorowe i piękne rośliny nie tracą na wartości. Szczególnie w takie święta jak Dzień Kobiet, Walentynki, Dzień Matki czy Wielkanoc. Okazji do zakupu kwiatów w ciągu roku jest bardzo dużo. Klientów nie zabraknie!

Otworzenie własnej kwiaciarni może być opłacalne w momencie, kiedy znajdziemy odpowiedni lokal pod wynajem. Należy pamiętać też o stronie marketingowej, bo bez tego obecnie się nie obejdzie. Kolejna kwestia to zatowarowanie firmy, co średnio na początku wynosić będzie od 4-5 tysięcy złotych. Do kosztów należy doliczyć również składki oraz ubezpieczenia. Niemniej działalność florystyczna jest bardzo dobrym pomysłem na biznes. Obroty w dobrym miejscu z odpowiednimi działaniami marketingowymi będą na bardzo dobrym poziomie. Oznacza to, że otworzenie własnej kwiaciarni w długiej perspektywie czasu będzie opłacalnym biznesem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here