Noclegi Gdańsk – widok na Motławę i stare miasto w Gdańsku

Marzą Ci się komfortowe nadmorskie noclegi? Gdańsk jest jednym z najpopularniejszych pod względem turystycznym miast w Polsce, które łączy w sobie nadmorski urok z atrakcjami typowymi dla metropolii. Do tego dochodzą jeszcze komfortowe, nowoczesne apartamenty. Gdańsk to dobry pomysł zarówno na weekendowy wypad, jak i dłuższy urlop nad morzem o każdej porze roku!

Gdańsk – noclegi w mieście z historią

Gdańsk to stolica województwa pomorskiego i największy polski port. Ze względu na newralgiczne położenie zawsze było to miasto o ogromnym znaczeniu politycznym, społecznym i gospodarczym. Może pochwalić się bardzo ciekawą, acz burzliwą i nie zawsze łatwą historią.

Na pewno jednak jest to miejsce szczególne na mapie Polski, także pod względem turystycznym. O każdej porze roku wynająć tam można komfortowy apartament – Gdańsk znajduje się pod tym względem w ścisłej krajowej czołówce. Nocleg bez problemu znajdą w nim zarówno zakochane pary, rodziny z dziećmi, seniorzy, jak i grupy znajomych.

Apartament Gdańsk – noclegi przy plaży, w nowoczesnych przestrzeniach

Wśród wielu opcji noclegowych w stolicy województwa pomorskiego na szczególną uwagę zasługują apartamenty Gdańsk Przy Plaży, takie jak np. obiekt Gdańsk Nadmorze. Są to bardzo nowoczesne, komfortowo urządzone apartamenty, które spełniają oczekiwania nawet wyjątkowo wymagających turystów. Cechują się dużą dostępną przestrzenią. Są w nich wyodrębnione oddzielne sypialnie, części jadalne oraz dzienne, dzięki czemu zapewniają z jednej strony spokój i intymność, z drugiej – możliwość wspólnego spędzania czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

Co ważne, są to apartamenty idealne dla osób, dla których istotne są noclegi w Gdańsku przy plaży. Obiekt Nadmorze, jak sama nazwa wskazuje, położony jest na doskonale zagospodarowanym terenie tuż nad Bałtykiem, zaledwie 200 metrów od brzegu morza. Choć jest to obszar administracyjny miasta, to jednak nie docierają tam typowe dla aglomeracji hałasy, a to gwarantuje najwyższą jakość wypoczynku. Cieszą się one ogromną popularnością osób odwiedzających Gdańsk – nocleg z widokiem na morze jest wielkim atutem tego miejsca.

Gdańsk – nocleg blisko morza dla miłośników uroków Bałtyku

Gdy uda się już znaleźć dopasowane do potrzeb Gdańsk apartamenty, można oddać się – w zależności od pory roku – beztroskiemu plażowaniu lub długim spacerom po plażach. A trzeba przyznać, że warunki ku temu są w tym mieście doskonałe!

I tak w sezonie funkcjonuje tam aż siedem strzeżonych kąpielisk: Jelitkowo, Jelitkowo Klipper, Molo Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo i Orle. Są one szerokie, piaszczyste i bardzo zadbane. O ich czystość codziennie dbają miejskie służby, znajdują się tam przebieralnie, toalety i natryski, stojaki na rowery oraz inne elementy infrastruktury, dzięki którym pobyt na plaży staje się przyjemny. W sezonie letnim są one pełne turystów korzystających z kąpieli słonecznych i morskich, jesienią i zimą można po nich spacerować, podziwiać nadbałtyckie krajobrazy oraz wdychać przesycone jodem powietrze. Trzeba bowiem pamiętać, że noclegi nad morzem wiele osób traktuje nie tylko jako okazję do wypoczynku, lecz także jako formę kuracji, np. dla układu oddechowego.

Nocleg Gdańsk – apartamenty do zwiedzania największych atrakcji miasta!

Komfortowy apartament w Gdańsku można również potraktować jako bazę wypadową do zwiedzania największych atrakcji miasta – a tych jest naprawdę wiele. Jednym z najbardziej znanych symboli Gdańska jest pochodząca z XVII wieku Fontanna Neptuna, stojąca na Długim Targu. Obowiązkowymi punktami spaceru po mieście są XIV-wieczna Bazylika Mariacka oraz Brama Żuraw. Będąc na starówce, konieczne trzeba wejść do budynku Ratusza oraz znajdującego się nieopodal Dworu Artusa, w którym obecnie funkcjonuje oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Wśród popularnych szlaków spacerowych po Gdańsku znajdują się ul. Mariacka, Droga Królewska oraz Długie Pobrzeże nad Motławą. Turyści tłumnie odwiedzają miejscowe Muzeum Bursztynu, gdzie znajduje się ponad 2000 eksponatów, w tym licząca… 40 mln lat zamknięta w bursztynie jaszczurka. Bardzo ciekawą historię ma Oliwa – granicząca z Sopotem dzielnica Gdańska ze słynną archikatedrą z 23 ołtarzami. Warte zobaczenia miejsca to Westerplatte i Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskie Centrum Solidarności. Nie można oczywiście zapominać o licznych restauracjach, gdzie spróbować można regionalnej kuchni, w tym ryb pod każdą postacią.

Piękne plaże, ciekawe zabytki, interesujące miejsca, a także komfortowe, ale stosunkowo tanie noclegi – Gdańsk to miasto pod każdym względem zachęcające do wypoczynku i zwiedzania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here