meble

Kuchnia to serce domu – na pewno niejedna osoba podzieli to zdanie. To tutaj przyrządzamy posiłki dla domowników, pijemy poranną kawę czy czytamy gazetę. Aby takim pomieszczeniem jednak była trzeba ją dobrze zaplanować. Aranżacja kuchni to nie tylko dobór frontów mebli kuchennych czy blatu. Przede wszystkim liczy się ergonomia. Mimo to estetyka też jest ważna, to ona odpowiada za to, że nie tylko komfortowo spędzamy tam czas, ale również przyjemnie.

Dlaczego więc warto wybrać meble kuchenne na wymiar?

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dopasowane do jej wielkości. Nie musimy mieć idealnie kwadratowej kuchni, a jej wymiary nie muszą być powiedzmy wielokrotnością dziesiątki. Producent mebli na wymiar dopasuje nam ją co do milimetra.

Kontrola nad wielkością i sposobem ustawieni wszystkich elementów. Możliwość dobrania wielkości wszystkich zastosowanych szafek, szuflad czy półek. Jest wtedy możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dobrać szafkę typu cargo lub wstawić tam półki.

Meble najwyższej jakości

Kuchnie na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam zabudowę kuchenną na wymiar bierze pod uwagę nie tylko wielkość powierzchni, ale przede wszystkim zastosowanie i funkcjonalność danych szafek czy szuflad. Decyduje się wówczas między innymi o największym dopuszczalnym obciążeniu danej szuflady, od tego następnie zależą użyte prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Meble kuchenne na wymiar to estetyka na miarę naszych wymagań. Bez znaczenia jest to, czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dopasowany do naszego gustu. Zabudowa kuchenna na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Wybór frontów i korpusów jest standardowy. Dodatkowo jednak możemy decydować się na szerszy blat, co pozwala nam uzyskać głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble kuchenne dobrać idealnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można stworzyć spójność całego domu czy mieszkania.

Z jakich materiałów meble kuchenne?

meblePod uwagę brana jest nie tylko kolorystyka, ale i materiał. Można wybrać meble do kuchni z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Podejmuje się decyzję o wykończeniu: w połysku czy w macie. Wybiera się materiał blatu kuchennego. Drewno, płyta, a może granit czy marmur. W rustykalnych kuchniach na wymiar blat wykonuje się często z małych płytek ceramicznych. Kuchnia na wymiar to możliwość stworzenia autorskiej, niepowtarzalnej kuchni.

Zasady aranżacji kuchni

Projektując samemu zabudowę meblową na wymiar lub korzystając z wskazówek osób współpracujących z firmą wykonującą meble kuchenne na wymiar wypada zwrócić uwagę na parę priorytetowych zagadnień.

Jak usytuowana jest kuchnia na tle całego mieszkania?

Biorąc pod uwagę, że planowana jest kuchnia na wymiar w domu, który dopiero będziemy stawiać, lub w mieszkaniu, które jest do całkowitej przeróbki włącznie z wszelkimi instalacjami -warto wybrać jej lokalizację. Biorąc pod uwagę kierunki świata kuchnię najlepiej ustawić od strony północnej, północno-wschodniej lub północno-zachodniej. Lokacja kuchni blisko wejścia do domu, zmniejsza drogę jaką trzeba będzie pokonywać z zakupami. Okno zaś wychodzące na stronę wschodnią sprawi, że przy porannej herbacie powita nas słońce.

Kuchnia – strefy robocze

Wyróżnia się 5 stref: strefa zapasów (głównie lodówka), strefa przechowywania (szafki na naczynia), strefa mokra (zlew, zmywarka i kosz na odpady), strefa przygotowywania posiłków (przestrzeń robocza na blacie, ewentualnie wyspa) i strefa gotowania (kuchenka i piekarnik). Zasada ergonomii radzi zachowanie danej kolejności stref, względem ruchów wskazówek (dla osób praworęcznych): produkty spożywcze -naczynia, drobne AGD -mycie, sprzątanie -gotowanie pieczenie.

Podsumowanie

Warto więc wybierając kuchnię na wymiar zwrócić uwagę na wiele czynników. Jest to oczywiście więcej pracy, ale są to przede wszystkim dużo większe możliwości. Wybór producentów mebli kuchennych jest obecnie bardzo szeroki, spokojnie więc można odnaleźć kogoś kto wykona nam zabudowę kuchenną na wymiar w satysfakcjonującej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here