Łukęcin apartamenty – kosz na plaży o zachodzie słońca

Aby odpocząć od zgiełku dużego miasta, odetchnąć jodem zamiast smogiem i spędzić czas na łonie natury, warto wybrać się na urlop w mniej popularne miejsca. Niedaleko Dziwnówka i Pobierowa trafisz na małą osadę letniskową, w której odnajdziesz wytchnienie i spokój. Apartamenty Łukęcin – mimo że położone w miejscowości zamieszkałej na stale przez niecałe 150 osób – na najwyższym poziomie obsłużą gości przyzwyczajonych nawet do wielkomiejskich standardów.

Łukęcin – domki przy klifie

Przewodniki turystyczne nie rozpisują się o Łukęcinie na wiele stron, bo dla wielu osób jest to typowa nadmorska miejscowość, o atrakcyjności której świadczy wyłącznie obecność plaży i morza. A te zasługują na uwagę – mimo niewielkiej powierzchni samej osady, strzeżone kąpielisko ciągnie się przez 200 m i oferuje infrastrukturę na najwyższym poziomie. Szeroka i piaszczysta plaża oddzielona jest od centrum klifem, który porasta malowniczy las sosnowo-świerkowy. To idealne miejsce na spacery czy jogging. Wystarczy zaopatrzyć się w wygodne buty odpowiednie do uprawiania sportu w terenie – i wyruszyć w drogę. Na wschód od osady w 2017 roku utworzono nawet rezerwat przyrody Klif w Łukęcinie, który można przyjąć za cel przynajmniej jednej wycieczki podczas pobytu. Jest to jednak na tyle malowniczy zakątek, że na pewno na jednym razie się nie skończy.

Warto wspomnieć, że Łukęcin do 2005 roku miał status uzdrowiska. Dobroczynne składniki zawarte w tutejszym powietrzu pomagały na choroby krążenia i układu oddechowego. I mimo że po sanatoriach pozostało tylko wspomnienie, to nadal bez skrępowania możesz oddychać tu pełną piersią, by maksymalnie skorzystać z dobroczynnych aerozoli żywicznych i jodu.

Noclegi Łukęcin – poczuj się bezpiecznie

Noclegi nad morzem dla rodzin z dziećmi to często wyzwanie logistyczne. Jak znaleźć miejsce, w którym najmłodsi będą czuć się swobodnie, nikomu nie będą przeszkadzać, a ich rodzice czy opiekunowie także znajdą wytchnienie? Apartamenty Łukęcin odpowiadają na to zapotrzebowanie, oddając do dyspozycji gościom miejsca noclegowe dostępne dla każdego i – co najważniejsze – bezpieczne. Rygorystycznie przestrzegane są tu bowiem wszelkie zalecenia i procedury mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19.

Łukęcin – apartamenty idealne na wakacje z najmłodszymi

Wiadomo jednak, że wakacje w apartamencie to nie to, po co przyjeżdża się na urlop. Dlatego warto sprawdzić, czy cel wycieczki na pewno odpowiada naszym potrzebom. Jeśli podróżujesz z dzieckiem, z pewnością będziecie się w Łukęcinie dobrze bawić. Poza wielką piaskownicą, jaką jest tutejsza plaża, dużą atrakcją dla najmłodszych będzie usytuowana tu stadnina koni. Jest ona dostępna dla turystów, bez problemu wejdziesz tam z pociechą, by podziwiać konie, udać się na przejażdżkę bryczką albo spróbować swoich sił w siodle. Dlatego dodatkową atrakcją pobytu w noclegach Łukęcin jest także to, że o zachodzie słońca można zobaczyć galopujące po plaży wierzchowce. Obrazek z całą pewnością kiczowaty, ale jednak zachwycający.

Warto też udać się do oddalonego o zaledwie 7 km od Łukęcina Wrzosowa. W tej niewielkiej miejscowości funkcjonuje Bałtycki Pak Dinozaurów, miejsce pełne atrakcji dla starszych i młodszych. Specjalnie przygotowana ścieżka edukacyjna zapozna zainteresowanych z historią dinozaurów i ich zwyczajami. Spacer uatrakcyjniają figury tych fantastycznych gadów rozstawione wzdłuż całej trasy. Na terenie Parku działa także minizoo w formie safari, gdzie mieszkają jelenie, lamy, zebry, a nawet kangur i paw. Oczywiście dostępny jest także obszerny plac zabaw i strefa gastronomiczna, gdzie można odpocząć, coś wypić i coś zjeść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here