Jaki samochód wybrać w leasingu? – przewodnik po najpopularniejszych modelach

Stoisz przed decyzją o leasingu i zastanawiasz się, jaki samochód wybrać? Sprawdź nasz kompleksowy przewodnik. Prezentujemy najpopularniejsze modele z 2021, które najczęściej wybierali przedsiębiorcy. W ofercie znajduje się wiele różnych pojazdów, jednak nie wszystkie cieszą się takim samym zainteresowaniem. Jesteś ciekawy, jakie modele przodują w leasingu? Zapraszamy do lektury!

Leasing samochodowy – na czym dokładnie polega?

Leasing samochodowy to usługa finansowa, z której korzysta bardzo wielu przedsiębiorców. Pozwala na modernizację firmy, poszerzenie oferty i sfinansowanie nowych inwestycji bez konieczności angażowania dużej ilości środków własnych. Oferta leasingu np. w firmie Rydzowski Leasing jest bardzo szeroka, zawiera nie tylko pojazdy, ale także wyposażenie biurowe, maszyny, narzędzia, sprzęt IT, a nawet nieruchomości. Jednak nie ulega wątpliwości, że największą popularnością w leasingu cieszą się właśnie samochody osobowe. Jeśli chcesz sprawdzić, z jakimi mniej więcej kosztami może wiązać się leasing, warto sprawdzić pomocne narzędzie, jakim jest kalkulator leasingu. Pamiętaj tylko, że jest to opcja poglądowa, a ostateczna oferta może się od niej nieco różnić.

Jakie korzyści daje leasing samochodów osobowych?

Leasing samochodów to bardzo korzystne rozwiązanie. Przede wszystkim pozwala na zaopatrzenie przedsiębiorcy we flotę samochodową bez konieczności angażowania wielkiej ilości własnych środków. W ten sposób gotówka nie zostaje zamrożona i można przeznaczyć ją na inne inwestycje. Comiesięczna rata jest dopasowana w taki sposób, żeby jej spłata nie była mocno uciążliwa. Po zakończeniu okresu trwania umowy leasingowej pojazd można wykupić po symbolicznej cenie. Dla wielu przedsiębiorców plusem leasingu jest możliwość częstej zmiany pojazdów, co może świadczyć o prestiżu firmy. Taka sytuacja spotyka na przykład przedstawicieli handlowych, dla których dobry, nowy wóz może być wizytówką. Poza tym pozwala na bezpieczne i bezawaryjne pokonywanie nawet dużych odległości.

Sprzedaż nowych pojazdów osobowych w 2021

Po kiepskim, pandemicznym roku 2020 kolejny przyniósł świetny wynik sprzedażowy (nowych samochodów). Jeśli chodzi o nabywców nowych pojazdów, w 2021 aż 74% z nich stanowili przedsiębiorcy. Duży popyt ma wpływ na to, że pojawiają się coraz lepsze oferty leasingu samochodowego. Warto o tym pamiętać, przystępując do negocjacji umowy. W uzyskaniu jak najlepszych warunków mogą pomóc specjaliści z Rydzowski Leasing.

Jakie samochody były najczęściej leasingowane w 2021?

Zastanawiasz się, jakie samochody były najczęściej leasingowane w roku 2021? Wśród marek niekwestionowanym liderem jest Toyota. Na dobry wynik sprzedażowy miała wpływ nie tylko sympatia klientów, ale także dobra dostępność floty samochodowej do sprzedaży. Producent zanotował aż 21,5% wzrostu sprzedaży w porównaniu do roku 2020. Z kolei drugie miejsce zajęła Skoda, notując spadek sprzedaży o prawie 1/5. Na trzecim miejscu uplasował się Volkswagen. Zaraz po nim ulokowała się Kia, notując aż 34% wzrost r/r. Jeszcze wyższy wzrost, bo ponad 45%, zanotował należący do tego samego koncernu Hyundai. Samochody premium, czyli BMW i Mercedes, zajęły odpowiednio 6 i 7 pozycję. Ranking zamyka Dacia, Ford i Audi.

Najpopularniejsze modele samochodów w 2021 roku

A jakie były najpopularniejsze modele samochodów w 2021 roku? Przedsiębiorcy najchętniej brali w leasing Toyotę Corollę, a także Yaris. Na trzecim miejscu plasuje się Skoda Octavia. Wśród popularnych modeli wymienić można jeszcze Dacię Duster, Toyotę RAV4, Skodę Fabię i Kia Sportage. Wielu klientów decyduje się także na Hyundaia, model Tuscon oraz i30, a także Toyotę C-HR. To znane od lat, pewne pojazdy. Doskonale sprawdzają się zarówno na krótszych, jak i dłuższych trasach. Wpływ na popularność tych modeli ma ich solidność i bezawaryjność. W razie rzadkich awarii, części zamienne są łatwo dostępne i stosunkowo tanie.

Jaki samochód wybrać w leasingu?

Czy wybór samochodu w leasingu na podstawie najpopularniejszych modeli to dobry pomysł? Zdecydowanie tak. Auto do celów służbowych nie musi być bardzo oryginalne i wyrażać osobowości właściciela. Powinno być raczej niezawodne, pewne i komfortowe. Służbowy samochód potwierdza renomę firmy i jest elementem jej pozytywnego wizerunku. Najpopularniejsze pojazdy w leasingu to te, które mają doskonały stosunek ceny do jakości i parametrów. Mają także dobry potencjał do sprzedaży na rynku wtórnym po kilku latach użytkowania.

Jaki samochód wybrać w leasingu? – przewodnik po najpopularniejszych modelach

Jak wybrać najkorzystniejszy leasing?

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać najkorzystniejszy leasing, mamy odpowiedź. Kluczem jest zapoznanie się z kilkoma ofertami i wybranie tej najbardziej opłacalnej. Z całą pewnością może w tym pomóc specjalista, który zna branżę od podszewki. Fachowiec z Rydzowski Leasing przygotuje dla Ciebie spersonalizowaną propozycję, uszytą pod indywidualne potrzeby. Jak się z nim skontaktować? Wystarczy wypełnić szybki, intuicyjny formularz, a doradca oddzwoni do Ciebie jeszcze tego samego dnia. Więcej szczegółów na temat korzystnych opcji leasingu samochodów osobowych znajdziesz na stronie internetowej firmy Rydzowski Leasing.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here