Jak zmienić styl życia?

Wiele osób szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas zniechęcenie, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Kolosalny wpływ na taki stan rzeczy ma nasze myślenie – chcemy zbyt dużo osiągnąć błyskawicznie. Każdy cel powinno się realizować małymi krokami. Aby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany sposobu życia w czasie.

Pierwszy krok

Pierwszym krokiem jest zadbanie o odpowiedni sen. Sen to dobrodziejstwo. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze pozytywne nastawienie do życia w dużej mierze uzależnione jest od optymalnej liczby godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miodu na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

Trzeci krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest wskazana, czy to będzie bieganie, czy basen, czy jazda na rowerze.

4 krok

Należy wprowadzić nawyk jedzenia owoców zamiast słodyczy. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego ciała niż przetworzony cukier.

Piąty krok

Na wiosnę i latem należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to niewątpliwie wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

6 krok

Jak najwięcej zieleniny na talerzu. Im więcej witamin i mikroelementów tym korzystniej dla nas. Poprawia się nasza odporność. Różne schorzenia dopadają nas rzadko.

7 krok

Należy unikać smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są lżej strawne i nie powodują problemów gastrycznych.

8 krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do znajomych i obcych. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Ma to duże znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słońca za oknem.

9 krok

Zawsze należy mieć przynajmniej odrobinę czasu dla rodziny i przyjaciół. Odwoływanie spotkań ze względu nadmiaru pracy to bardzo niekorzystny sposób zachowania.

Współpraca: blogs4shops.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here