Jak zamontować moskitierę ramkową na okno?

Montaż moskitiery ramkowej na oknie wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim zyskuje się ochronę przed uciążliwymi owadami, a ponadto do wnętrza przedostaje się znacznie mniej zanieczyszczeń, kurzu i pyłków. Aby jednak ta osłona okienna należycie wywiązywała się ze swoich zadań, trzeba zadbać o jej prawidłową instalację. Jak to zrobić, krok po kroku? Podpowiadamy!

Jak wybrać właściwą moskitierę ramkową na okno?

Na wstępie należy podkreślić, jak ważny jest właściwy dobór moskitiery ramkowej do okna. Gdy popełni się błędy w tym zakresie, to nawet jeśli potem będzie się przestrzegać wszystkich zasad prawidłowego montażu, osłona nie będzie funkcjonalna. Przede wszystkim warto zdecydować się na zakup moskitiery ramkowej na wymiar – daje to gwarancję, że siatka będzie idealnie dopasowana do konkretnego okna, jego wymiarów i kształtu. Tego typu produkty można zamówić u takich firm, jak sklep internetowy z moskitierami Mako.

Sama budowa moskitiery ramkowej na okno jest bardzo prosta – składa się na nią stelaż (zazwyczaj z profili aluminiowych), do którego przy użyciu specjalnych haczyków przytwierdza się siatkę złożoną z odpowiednio gęstych oczek. Dzięki takiej konstrukcji z łatwością można samodzielnie przeprowadzić montaż – nie ma potrzeby zatrudniania do tego zadania fachowców, co wiąże się z oszczędnościami finansowymi.

Na co zwrócić uwagę przy montażu moskitiery ramkowej na okno?

Przed montażem moskitiery ramkowej powinno się przygotować okno – dokładnie oczyścić ramę z ewentualnych zanieczyszczeń i upewnić się, że nie ma w niej żadnych elementów, które uniemożliwiłyby umocowanie osłony. Najpierw należy złożyć stelaż moskitiery ramkowej na okno. Następnie umieszcza się ją w świetle okna, przytrzymując uchwyt i sprawdzając, czy na pewno jej rozmiar zgadza się z wymiarami stolarki okiennej.

Kolejny krok to już samo umocowanie siatki do ramy okna – w tym celu przekręca się dołączone do zestawu haczyki. Są one na tyle elastyczne, że można śmiało je dogiąć, jeżeli okażą się za małe albo zbyt duże. Po zakończeniu instalacji moskitiery ramkowej powinno się uważnie skontrolować, czy stelaż dobrze przylega do ramy okiennej i nie występują żadne prześwity. Tak zamontowana osłona skutecznie ochroni przed przedostawaniem się do wnętrza insektów i zanieczyszczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj