Dieta bez cukru - jakich produktów powinniśmy unikać?

Osoby będące na diecie bez cukru muszą zrezygnować z produktów, które zawierają dużo cukrów prostych. Ich eliminacja z diety to lepsze samopoczucie i możliwość uniknięcia chorób cywilizacyjnych. W tym artykule dowiesz się czym są cukry i jakich produktów należy unikać.

Czym są cukry?

Cukry obok tłuszczów są źródłem energii dla ludzkiego organizmu. Cukry proste łączą się w łańcuchy, z których powstają węglowodany złożone. Główną cechą węglowodanów złożonych jest to, iż proces trawienia ich trwa o wiele dłużej niż w przypadku cukrów prostych. Cukry proste występują naturalnie w wielu produktach, jednak często w żywności przetworzonej są elementem dodanym. Spożywanie dużych ilości cukru niesie za sobą wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Należą do nich:

  • zły nastrój i rozdrażnienie,
  • brak energii i problemy ze snem,
  • wilcze napady głodu,
  • próchnica,
  • nadwaga i wyższe ciśnienie krwi,
  • zwiększone ryzyko chorób przewlekłych.

W związku z tymi poważnymi konsekwencjami spożywania cukru w pożywieniu wiele osób decyduje się na ograniczenie lub wyeliminowanie z diety tego składnika.

Zasady diety bez cukru – co jeść, czego unikać?

Fitering to catering dietetyczny, który przygotowuje dania także w oparciu o dietę bez cukru. Jest to dieta zgodna z zasadami zdrowego żywienia, która polega na ograniczeniu w stopniu znacznym cukrów prostych. Z diety eliminowane są wszelkie produkty, które zawierają biały cukier oraz słodycze i produkty z cukrem jako elementem dodanym. Początki na diecie bez cukru mogą być trudne, gdyż nagłe wyeliminowanie tego składnika może powodować osłabienie i poczucie braku energii.

Dieta bez cukru to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które borykają się z nadwagą lub chorują na cukrzycę i insulinoodporność. Jadłospis diety bezcukrowej to przede wszystkim szereg składników zawierających zarówno białka, tłuszcze, jak i węglowodany. Na takiej diecie można jeść mięso, takie jak: kurczak, indyk, gęś lub kaczka. Dozwolona jest również wysokogatunkowa wieprzowina i wołowina. Dieta bez cukru to także produkty mleczne, jaja, ryby, oliwa z oliwek, wszelkie warzywa oraz owoce o niskiej zawartości fruktozy.

Dieta bez cukru to rezygnacja z produktów, które zawierają go bardzo dużo. Pozwala ona na lepsze samopoczucie oraz unormowanie poziomów glukozy. Na takiej diecie ważna jest rezygnacja z żywności wysokoprzetworzonej. Zakazane są wszelkiego rodzaju fast-foody oraz słodycze i słone przekąski. Należy również odstawić miód, dżemy oraz owocowe jogurty, które zawierają naprawdę bardzo duże ilości cukrów. Do picia najlepszym rozwiązaniem jest woda, która dobrze nawadnia organizm. Zabronione są słodkie napoje gazowane.

Dieta bez cukru to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą schudnąć i poprawić komfort swojego życia. Mimo, że pierwsze dni i tygodnie na takiej diecie mogą być trudne, warto to przezwyciężyć, by móc cieszyć się później pełnym zdrowiem, lepszym samopoczuciem oraz świetną sylwetką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj