Czy dres może stanowić element modnej garderoby?

Historia dresowych ubrań jest dość ciekawa. Odzież tego typu na początku traktowana była jak ubrania do ćwiczeń. Jeszcze kilkanaście lat temu dres owiany był złą sławą, a jego noszenie nie kojarzyło się zbyt dobrze. Dzisiaj odzież dresowa bezsprzecznie stanowi must-have każdej garderoby. Jednym słowem – historia jak z bajki o Kopciuszku, tylko tym razem główną bohaterką nie jest księżniczka.

Jak dres zagościł na salonach?

Rewolucja kulturowa znacznie zmieniła podejście do mody. Jeszcze kilka lat temu nikt nawet nie podejrzewał, że dresy staną się podstawą „wyjściowej” odzieży. Te wytrzymałe ubrania przestały być kojarzone z jakąkolwiek subkulturą, dzięki czemu coraz częściej sięgają po nie osoby ceniące połączenie wygody i miejskiego stylu. Zmieniło się nie tylko podejście do tego typu ubrań, lecz także ich produkcja. Obecnie dres to wysokiej klasy odzież wykonana z najlepszych tkanin – bardzo modne są np. efektowne dresy welurowe. Luźne stylizacje zawierające w sobie dresowe spodnie lub bluzy stały się ubraniem nie tylko na spacery, lecz także spotkania z przyjaciółmi.

Czy dres to tylko spodnie i bluza?

Większość z nas kojarzy dres jako komplet bluzy i spodni. I oczywiście takie zestawy cały czas są dostępne w wielu sklepach. Pracownicy sklepu z odzieżą Magnetic są jednak zgodni, że dziś dres to coś więcej niż odzież do ćwiczeń:

Z dresowej dzianiny obecnie produkuje się także luźne i krótkie sukienki dla pań: z sezonu na sezon dostępnych jest coraz więcej modeli. Ubrania tego typu podkreślają sylwetkę i wysmuklają nogi. Zestawione z odpowiednimi akcesoriami mogą stanowić elegancki zestaw. Modne stały się krótkie bluzy odsłaniające brzuch, idealne na siłownię czy aktywny wypoczynek na mieście. Kilka lat temu pewnie byłoby to niedopuszczalne, jednak moda zmienia się bardzo szybko.

Dres niejedno ma imię

Taka różnorodność sprawia, że coraz więcej osób sięga po dresowe ubrania. Kobiety lubią łączyć dresowe sukienki ze szpilkami, co całej stylizacji dodaje pazura. Oczywiście nadal jest to najlepszy strój na trening. Warto jednak wspomnieć, że dzisiejsza odzież dresowa wyróżnia się bardzo dobrą jakością. Nie są to już szeleszczące ubrania w mało twarzowych kolorach. Obecnie dresy mają różne fasony, a ich kolorystyka to prawdziwa feeria barw.

Nie powinno się jednak zapominać o tym, że nadal w wielu sytuacjach założenie dresu nie jest najlepszym wyborem. Raczej nikt nie pokaże się w takim stroju w filharmonii. Zmieniło się jednak podejście do dresu, dzięki czemu odzież ta stała się dopuszczalna w takich okazjach, na które jeszcze kilka lat temu założenie odzieży tego typu mogło być uznane za oznakę złego gustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj