Co warto zobaczyć w Niechorzu?

Kiedy już przyjdzie czas na zasłużone i wyczekiwane wakacje, trzeba się zdecydować, w jakim miejscu chcemy je spędzić. Dla miłośników szumu fal, morskiej bryzy i piaszczystych plaż jest mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o wybór miejsca do wypoczynku. Niektórzy stawiają na duże, popularne miasta często zatłoczone i gwarne. Jednak są też wielbiciele mniejszych miast czy wsi, gdzie jest zdecydowanie spokojniej, a nie mniej ciekawie. Przykładem takiego miejsca jest Niechorze w gminie Rewal, które kusi bogatą infrastrukturą, oferuje noclegi przy plaży, malownicze pensjonaty a to wszystko z dala od miejskiego zgiełku.

Miejsca warte odwiedzenia

Niechorze mimo że małe ma wiele do zaoferowania. Kiedy podróżnik wybierze idealny dla niego pensjonat, nie musi się ograniczać do pozostawania w nim przez cały pobyt. Ma przed sobą cały wachlarz możliwości. Może wspiąć się na latarnię morską usytuowaną na wysokim klifie, odwiedzić muzeum rybołówstwa, z którego kiedyś wieś słynęła, zawitać do Parku Miniatur Latarni Morskich eksponującego wszystkie nadbrzeżne latarnie w skali 1:10 czy odpocząć w Motylarni, gdzie egzotyczne, piękne motyle latają wokół gości. Letnik może aktywnie spędzić czas, wypożyczając rower i korzystając ze szlaków rowerowych lub wylegiwać się na piaszczystej plaży i spacerować po uroczym deptaku. Morze jest warte odwiedzenia o każdej porze roku, więc i atrakcje w Niechorzu są całoroczne.

Restauracje w Niechorzu

Jedzenie to nieodzowny element naszego życia. Turysta wybierając cel swojej wycieczki, często kieruje się sercem i żołądkiem, co zawsze idzie w parze. W Niechorzu gastronomia spełni oczekiwania najbardziej wybrednych koneserów. Jak przystało na morski kurort, na głodnych wycieczkowiczów czeka smażalnia ryb, w której można skosztować świeżych produktów, zakupionych prosto od rybaków i przyrządzonych na wiele sposobów. Znajdzie się też niejedna popularna pizzeria, oferująca pyszną pizzę z pieca, budka z chrupiącymi goframi i smakowitymi lodami czy bar dla miłośników kolorowych drinków. Restauracja w Niechorzu oferuje szeroki wybór smacznych dań dostosowanych do upodobań wszystkich odwiedzających gości. Idealne miejsce na posiłek odnajdzie zarówno samotny podróżnik jak i rodzina z dziećmi czy osoby podróżujące ze zwierzętami. Wszyscy są tam mile widziani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here