10 powodów, dla których powinieneś uczyć się angielskiego

Język angielski jest lingua franca świata. Jest najczęściej nauczanym drugim językiem, a jego znaczenie będzie rosło w najbliższych dekadach. Nauka języka angielskiego może otworzyć możliwości kariery i kontaktów osobistych, do których w przeciwnym razie możesz nie mieć dostępu. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy powinieneś nauczyć się angielskiego, oto 10 powodów, dla których powinieneś to zrobić. Każda nowa umiejętność, którą zdobędziesz ma potencjał, aby pozytywnie wpłynąć na Twoje życie na wiele sposobów. Od poprawy perspektyw zawodowych i relacji osobistych po po prostu uczynienie codziennych doświadczeń przyjemniejszymi, nauka nowego języka nie jest wyjątkiem. Istnieje wiele korzyści z nauki nowego języka – bez względu na wiek i aktualny status edukacyjny. Oto kilka powodów, dla których powinieneś uczyć się angielskiego:

Angielski językiem biznesu

Jeśli chodzi o prowadzenie interesów z innymi krajami, angielski jest językiem z wyboru. Ponad połowa światowego handlu prowadzona jest w języku angielskim i oczekuje się, że w przyszłości ta liczba znacznie wzrośnie. Podczas gdy inne języki, takie jak chiński i hiszpański, również odnotowują wzrost wykorzystania w biznesie, ich powszechne użycie nie jest tak szerokie jak w przypadku języka angielskiego. Nauka języka angielskiego może pomóc w znalezieniu pracy, nawiązaniu kontaktów i rozwoju kariery. Otworzy również drzwi do międzynarodowych możliwości biznesowych, które w przeciwnym razie byłyby dla Ciebie zamknięte.

Może pomóc Ci znaleźć pracę

Jeśli szukasz pracy, nauka angielskiego może zwiększyć Twoje szanse na jej znalezienie. Nawet jeśli nie planujesz przeprowadzki do innego kraju, są szanse, że twoja kariera zabierze cię do innych miejsc w twoim własnym kraju. Nauka języka angielskiego może pomóc Ci zdobyć pracę w niemal każdej branży. Nawet w krajach, w których większość ludzi mówi po angielsku jako pierwszym języku, można się spodziewać, że spory procent pracodawców będzie chciał, aby ich pracownicy znali trochę angielskiego. Jest to również pomocne, jeśli ubiegasz się o pracę, która ma do czynienia z klientami, klientami lub dostawcami w innych krajach, ponieważ pokazuje, że jesteś gotów włożyć wysiłek w komunikację z ludźmi, którzy nie mówią w twoim języku.

Może pomóc ci w rozwoju twojej kariery

Wiele osób awansuje na podstawie ich zdolności do wykonywania pracy i skutecznego zarządzania innymi. Chociaż umiejętności językowe nie są zazwyczaj jedynym czynnikiem branym pod uwagę w większości sytuacji, mogą one dać Ci przewagę nad innymi kandydatami. W niektórych przypadkach znajomość języka może być czynnikiem decydującym o tym, czy dostaniesz awans, czy nie. Nauka języka angielskiego może dać Ci umiejętności komunikacyjne, które pozwolą Ci na postęp w karierze. Komunikacja jest jedną z najważniejszych umiejętności w każdej karierze, a poprawa umiejętności komunikacyjnych jest niezbędna dla każdego. Nauka języka angielskiego pozwoli Ci na komunikację z ludźmi i zrozumienie ich perspektywy, co pozwoli Ci lepiej zarządzać nimi.

Pomoże ci budować relacje

Nauka języka angielskiego może pomóc Ci budować relacje i nawiązywać połączenia zarówno w Twoim kraju, jak i za granicą. Nauka angielskiego może pomóc Ci budować relacje z ludźmi, którzy mówią innymi językami. Nawet jeśli mieszkasz w kraju, gdzie większość ludzi mówi w Twoim języku, zawsze znajdą się ludzie, którzy mówią w innych językach. Możesz chcieć dotrzeć do ludzi z różnych branż, kierunków studiów lub po prostu ludzi, którzy interesują się różnymi rzeczami. Jeśli chcesz budować relacje, musisz się z nimi komunikować, co jest trudne, jeśli nie mówicie w tym samym języku.

To przydatna umiejętność

Istnieje bardzo niewiele umiejętności, które są równie przydatne we wszystkich aspektach życia, jak nauka mówienia w nowym języku. Możesz go używać do komunikacji z ludźmi w swoim kraju, ludźmi w innych krajach i ludźmi, którzy mówią wieloma innymi językami. Możesz go używać do rozrywki, edukacji, a nawet do kariery. Nauka angielskiego pomoże ci poprawić pamięć, zwiększyć zdolność koncentracji i wzmocnić twoją uwagę. Staniesz się również bardziej elastyczny w swoim myśleniu i będziesz w stanie narysować połączenia między rzeczami, których w przeciwnym razie nie pomyślałbyś, aby je połączyć.

Jest to język łatwy do nauczenia

Angielski jest jednym z najłatwiejszych języków do nauki, ponieważ przestrzega bardzo niewielu reguł gramatycznych. Możesz zapoznać się z językiem czytając książki i artykuły w języku angielskim, szczególnie jeśli jesteś na poziomie średnio zaawansowanym. Czytając te materiały, będziesz miał styczność z nowym słownictwem i strukturami gramatycznymi, co pomoże Ci nauczyć się języka znacznie szybciej. Możesz również słuchać anglojęzycznych podcastów lub audycji radiowych i studiować wszelkie anglojęzyczne filmy, które napotkasz w Internecie.

Możesz podróżować i poznawać nowych ludzi

Podróżowanie to świetny sposób na poznanie nowych kultur i poznanie nowych ludzi. Wiele osób, które podróżują, korzysta z okazji, aby nauczyć się również nowego języka, a te dwie rzeczy bardzo dobrze ze sobą współgrają. Nauka angielskiego pozwoli Ci na interakcję z ludźmi w innych krajach i nawiązywanie z nimi kontaktów. Jeśli martwisz się o to, jak poznać ludzi podczas podróży, nauka angielskiego może pomóc ci przezwyciężyć ten strach i nawiązać połączenia z ludźmi, z którymi normalnie nie byłbyś w stanie wejść w interakcję. Możesz również użyć języka do poznania kultury, historii i tradycji ludzi, których spotykasz.

Będziesz dumny z siebie!

Nauka angielskiego nie jest łatwa, ale jest satysfakcjonująca. Wymaga czasu i wysiłku, ale jest to umiejętność, której może nauczyć się prawie każdy. Możesz uczyć się angielskiego w każdym wieku i nie ma znaczenia, jakie jest twoje wykształcenie. Jest wiele osób, które mówią sobie, że nie mogą nauczyć się nowego języka lub że jest to dla nich zbyt trudne. Ci sami ludzie często nie mają żadnych problemów z wymówkami, dlaczego nigdy nie zabrali się za naukę języka w pierwszej kolejności. Nauka angielskiego pokaże Ci, że możesz robić rzeczy, o których nie myślałeś, że są możliwe i pomoże Ci zmusić się do zrobienia czegoś więcej w swoim życiu.

Zakończenie

Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś uczyć się angielskiego, i może ci to pomóc na wiele sposobów. Jest to język biznesu i może pomóc Ci znaleźć pracę, awansować w karierze i budować relacje. Jest to dobra umiejętność, którą warto posiadać samemu i jest to język łatwy do nauczenia. Możesz podróżować i poznawać nowych ludzi i będziesz dumny z siebie, że nauczyłeś się czegoś trudnego. Nauka angielskiego może otworzyć przed Tobą wiele możliwości, więc nie ma lepszego czasu niż teraz, aby rozpocząć naukę.

Szkoła językowa Poznań Grunwald – sprawdź ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here