BUTTERFLY PEA

BUTTERFLY PEA

Klitoria ternateńska jest uprawiana jako roślina ozdobna w krajach o tropikalnym klimacie, ze względu na kwiaty oraz na swoje właściwości(wzbogaca glebę w azot, więc wykorzystuje się ją do odnowy ziem w kopalniach węgla kamiennego).

Kwiaty te w Tajlandii są bardzo popularne, a w zależności od miasta, inne zastosowanie.W niektórych częściach kraju są bezpośrednio zanurzane w cieście i smażone, niczym krewetki w tempurze. W innych miastach przygotowuje się słynny napój o nazwie „Anchan dok nam”(co oznacza po prostu niebieski groszek w wodzie), albo po prostu wywarem z rośliny zabarwia się chleb, kasze i ryż na niebiesko. Nawet Gordon Ramsay podczas swej wizyty w Malezji natrafił na tę wspaniałą roślinę, także polecam oglądnąć ten odcinek kulinarnych zmagań mistrza.

Jak to na mnie przystało, nie mogłaby to być roślina nie wpływająca korzystnie na Nasze zdrowie, także ma właściwości:

  • antydepresyjne,
  • przeciwlękowe,
  • przeciwbólowe,
  • przeciwzapalne,
  • przeciwgorączkowe,
  • antystresowe,
  • przeciwdrgawkowe.

Ciekawostką(oraz prawdziwą zabawą dla „chemików”) jest fakt,że po dodaniu soku z limonki wywar zmienia kolor z błękitnego na..fioletowy!

Ja już nie mogę doczekać się chwili, w której zaczaruję swoją kuchnię i oczywiście od razu podzielę się z Wami przepisami, z wykorzystaniem kiltorii ternateńskiej:

https://youtu.be/0mVlI_L706s

UWAGA:

Moja głowa pełna pomysłów, jednakże mam dla Was zadanie, wysyłajcie swoje propozycje dań i deserów, z wykorzystaniem butterfly pea,a jeden z nich, który uznam za najciekawszy, zostanie przeze mnie wypróbowany i opublikowany na stronie internetowej,a dodatkowo autor wyróżnionej receptury otrzyma prezent: czas ograniczony do końca miesiąca!

(swoje koncepcje możecie umieszczać w komentarzach pod tym postem, w komentarzach pod odnośnikiem do tego posta- https://web.facebook.com/sercedosmaku/?fref=ts oraz za pośrednictwem zakładki „kontakt” umieszczonej na stronie)

Czekam na Wasze propozycje!

Powiązane wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *